Home » Shop » Mattress Signature

Mattress Signature

54,000L90,000L

(26 customer reviews)

Signature Memory Mattress COMFORT Biote

 • HEIGHT 30 cm!
 • 15-year warranty!

  GIFTS

 • Biote Double Quilt
 • Biote Pillow
 • Protective layer
SKU: N/A Category:

Description

Find comfort in our SIGNATURE mattress

The latest technology, and one-on-one studies, have made us take care to bring you the perfect product. With exceptional quality, with the highest height on the market, BIOTE SIGNATURE is designed to give you the perfect sleep!

 

Description:

The SIGNATURE mattress consists of rubber sheets that help with ventilation and allow air to circulate. The mattress has a double layer of organic cotton that makes it anti-bacterial and anti-allergenic. The fabric of the mattress is composed of antistatic fibers, which remove all negative energies. This layer contains high levels of antioxidants. The latter fight free radicals (very unstable molecules responsible for aging and cell damage) in our body, neutralizing them and preventing them from aggravating diseases.It is a mattress studied to adapt perfectly to the shape of the body, thus giving it a pleasant feeling of comfort.

 

The lower part of the mattress is made of rubber which helps in ventilation. Memory SIGNATURE mattress has a height of 33 cm. The orthopedic layer makes it possible not to interfere with the swings from one person to another. 3D filters achieve air circulation and moisture prevention. The Memory layer, which is the highest on the market, provides better body support and enables very good blood circulation. The 4 cm layer is an organic cotton layer interwoven with the mattress cover, which is enriched with fibers.

WHY IT MUST BE A GOOD MATTRESS:

Bring him and wrap him in bed, you can’t sleep, you wake up often at night…as soon as you wake up in the morning you feel tired and not energetic to face the work?

Sleep plays a very important role for the regular functioning of our body and brain because all the energy used during the day is regenerated during sleep.

Do you find it difficult to perceive things directly, you cannot concentrate on lessons, you constantly feel tired and bored…?

We have the ideal solution by offering you the SIGNATURE mattress

It is the MATTRESS that you need for a rich sleep with beautiful dreams….!

26 reviews for Mattress Signature

 1. Ersela

  Sapo e mora dyshekun. Eshte dyshek fantastik, jam shume e kenaqur. Doja te porosisja edhe 2 te tjere, ne cfare cmimi i perfitoj? 🙂

 2. TEUTA

  ESHTE SHUME I MIRE E KAM MARRE ME 30% ULJE EDHE JAM SHUME E KENAQUR .

 3. FATIME GASHI

  JANE FANTASTIK UNE KAM MARRE PARA 4 MUAJSH DHE TANI BEJ NJE GJUME TE REHATSHEM U”A SUGJEROJ TE GJITHEVE 🙂 🙂

 4. Elona Shkurti

  Ky dyshek eshte vertet shume i mire e kam marre per prinderit edhe per vete .JAM SHUME E KENAQUR !

 5. Armina Dushku

  Kam kompletura te gjithe shtepine me keta dyshek kane vertet cilesi dhe garanci jemi shume te lumtur ..FALEMINDERIT !

 6. Arjana Lila

  Te flesh ne kete dyshek eshte si te flesh mbi re. pershtatet perfekt me format e trupit. Jam shume e kenaqur.!!! 🙂 🙂

 7. Elona Zeqiri

  eshte dyshek fantastik

 8. elisa gjona

  ky dyshek vertet ben diferencen nga dysheket e tjere eshte fantastik nuk ka tjeter si ky

 9. kleana saliu

  eshte shume i mire jam shume e kenaqur plus qe edhe dhurarat jane te nje cilesie shum te larte

 10. Sara Tani

  Ky dyshek eshte fantastik! Ben nje gjume teper te rehatshem , jam shume e kenaqur me kete dyshek !!

 11. erinda molla

  dyshek fantastik,jam shume e kenaqur me dyshekun qe kam blere,Sume shpejt do marr dhe dysheket tek per femijet,

 12. SIDORELA SHARRA

  JAM NGA KORCA KAM MARRE KETE DYSHEKUN PER GJITHE FAMILJEN JANE QE TE GJITHE SHUME TE MIRE .FALEMINDERIT

 13. Sabri Sahani

  Faleminderit kompania Biote.
  Jeni me te miret, ju pershendes

 14. bukurie malcellari

  E kam marre per prinderit jam nga Pogredeci jane vertet shume te kenaqur.

 15. olta bektashi

  jam me te vertete e lumtur me kete dyshek me pelqen shume faleminderit

 16. demir shaho

  BIOTE FALEMINDERIT !

 17. MARINELA BRAKA

  MAMAJA IME KA PROBLEME ME SHTYLLEN KURRIZORE DHE KA MARRE DYSHEKUN BIOTE ESHTE ME TE VERTETE SHUME I MIRE SEPSE NUK I NDJEN ME DHIMBJET E MESIT.JU FALENDEROJME !

 18. Milika Prendi

  Sapo e mora dyshekun dhe duket fantastik bashke me dhuratat.

 19. kledisa

  Eshte shum i rehatshem dhe kur zgjohem ndihem shume me energji.Eshte dysheku me i mire qe kam marre madje e kam sygjeruar edhe per miqte e mi.

 20. Agron Hoxha

  Gjeja me rendesishme per prinderit jane femijet. Mora 2 tek per femijet e mi ne nje super cmim. Jam shume i kenaqur ! Femijet e bejne gjumin rehat dhe jam shume i lumtur qe u mora nje dyshek kaq cilesor.

 21. Entela

  Une jam studente dhe me besoni kam gjetur dyshekun e duhur per nje gjume te qete dhe te rehatshem. Madje nuk ndahem dot prej tij edhe per te mesuar mesoj mbi dyshek.

 22. Jola

  Ky eshte dysheku i duhur, une jam shume e kenaqur me kete dyshek sepse kam ndjer ndryshim te menjehershem qe ne momentin e pare kur e mora,dhimbjet e mezit, te kurrizit dhe te qafes nuk me bezdisin me. J’ua sugjeroj te gjithve kte dyshek cilesor.

 23. Hajrije

  Super cilesi , kam marr 3 dopio deri me tani….Fantastik ky dyshek ..

 24. Enertlia

  Dita ime nis me entuziazem fale dyshekut Biote! Rehati,komfort! Me pak fjale pas dy puneve gjumi im eshte si mbi re 🤗😁 Zhgjidhni edhe ju Biote per te harruar lodhjen!! Biote me ty gjithmone dua te fle 😁😁

 25. Anila Hasani

  Faleminderit kompania Biote per sherbimin dhe cilesine tuaj maksimale, jemi shume te kenaqur qe jemi klientet tuaj.Une e bera zgjedhjen time me Biote !!

 26. Bisada Lamnica

  Ju falenderoj per sherbimin dhe korrektesine tuaj si kompani! Jam vertet shume e kenaquar me kete dyshek qe mora dhe qe jam kliente e juaja dhe do vazhdoj te jem gjithmon !
  JENI ME TE MIRET!!

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Title

Go to Top